Minirallija sezona šogad tiks noslēgta patiešām iespaidīgi – sacensībām “Latvija”, kas norisināsies 2. novembrī Rīgā, Biķernieku trases teritorijā, pieteikušās 135 ekipāžas un vairākas no tām startēs ar pasaules līmeņa rallija automašīnām.

Minirallija disciplīnai kļūstot arvien populārākai, dalībnieku sarakstā atrodamas ne vien iesācēju, bet pat pasaules rallija čempionātā startējošas ekipāžas. Dalību apstiprinājis JWRC klasē šogad startējušais Mārtiņš Sesks, kurš uz starta dosies ar savu nākamās sezonas stūrmani Andri Mālnieku – viņu rīcībā būs jaudīgais “Škoda Fabia R5” automobilis.

Jau iepriekš tika ziņots, ka sacensībās piedalīsies arī brāļi Nikolajs un Vasīlijs Grjazini, kuri arī startēs ar “Škoda Fabia R5” spēkratiem. Skatītājus priecēs arī pieredzējušais Māris Neikšāns, kurš startēs ar savā darbnīcā “Neiksans Rallysport” izgatavoto “Ford Fiesta NRC”. Vieni no pēdējiem minirallijam pieteikušies Dmitrijs Feofanovs un Normunds Kokins ar “Mitsubishi Lancer Evo X”.

Visplašāk pārstāvēta minirallijā “Latvija” būs 2WD Rookie (dalībnieki, kam ir ne vairāk kā vienas sezonas pieredze minirallijā) klase, kur sacentīsies 31 ekipāža, Open ieskaitē pieteikušās  18 ekipāžas,  jaudīgajā 4WD+ vērtējumā cīnīsies 17 ekipāžas, 2 WD klasē 15 dalībnieki. Gan 4 WD Rookie, gan  1600 ieskaitē pa 14 dalībniekiem, bet 2000 klasē konkurenci veidos 11 ekipāžas.  4 WD vērtējumā sacentīsies 7 braucēji un 6 ekipāžas startēs  Historic ieskaitē. Uz starta Biķerniekos redzēsim arī divas junioru ekipāžas.

Visi septiņi minirallija ātrumposmi būs izveidoti Biķernieku trasē un to kopējais garums ir 23,65 km.

Ātrumposmu kartes skatītājiem: SS1/SS3SS2/SS4/SS7SS5/SS6

Sacensību dalībniekiem minirallija diena  iesāksies jau no 6:00 rītā ar – administratīvo pārbaudi, dokumentu izsniegšanu un sacensību automašīnu tehnisko pārbaudi, bet pēc tam dalībnieki iepazīsies ar trasi. Minirallija starts tiks dots plkst. 10:57, un paredzams, ka pirmā automašīna finišu sasniegs plkst. 16:30, savukārt apbalvošana gaidāma plkst. 19:35 Biķernieku trases birojā, S.Eizenšteina ielā 16.

2019.gada Latvijas kausa izcīņā minirallijā savās klasēs vadībā patreiz ir Gatis Ābelītis/Lauris Cincis (1600), Ēriks Kursišs/Reinis Trūps (2000), Gvido Rozenblūms/Indulis Kalniņš (2WD), Raimonds Dūcis/Elvis Špehts (4WD), Kalvis Blūms/Didzis Blūms (kā stūrmanis braucis arī Ralfs Lipstoks, 4WD+), Ojārs Avotiņš/Dainis Politiko (2WD Rookie), Mārcis Kļaviņš/Reinis Kļaviņš (4WD Rookie) un poļu pilota Huberta Laskovska (Juniori) ekipāža.

Pieteikušos dalībnieku saraksts, kā arī pārējie minirallija “Latvija” dokumenti  atrodami interneta vietnē www.minirallijs.lv.

Skatītājiem Biķernieku trasē sacensību dienā ieeja būs bez maksas. Ar papildus izmaksām ir jārēķinās, ja vēlēsieties novietot automašīnu skatītāju stāvvietā pie trases (3 EUR), tāda pati maksa arī ieejai skatītāju tribīnēs pie starta-finiša taisnes.

Info: Dace Janova, minirallija “Latvija 2019” informatīvas komunikācijas vadītāja