10.jūnijā, lai mērotos spēkiem Gulbenes puses ceļos ERST Finance minirallijā “Gulbis”, bija pulcējušās gandrīz 100 ekipāžas.

Pēc spraigajām cīņām ātrumposmos ar šampanieša šalti putekļus apbalvošanas ceremonijā noskaloja sacensību uzvarētāji.

Minirallija 2WD klasē ātrākie bija Gvido Rozenblūms/Indulis Kalniņš (BMW), kuri sešu ātrumposmu summā par nepilnām desmit sekundēm pārspēja Ralfu Sirmaci/Armandu Biti (BMW). Vairāk par pusminūti zaudēja trešās vietas ieguvēji Ģirts Vītiņš/Daniels Jānis Justs (BMW).

Edvards Bērzups/Dainis Krauja (Renault Clio) tikai ar pusotras sekundes pārsvaru pār Arvi Āboliņu/Artūru Vilciņu (BMW 325) guva uzvaru OPEN 2WD vērtējumā. Trešās vietas ieguvēji Mārtiņš Dzenītis/Andis Veinbergs (Ford Fiesta Rally4) uzvarētājiem zaudēja mazāk par divām sekundēm.

Visplašāk pārstāvētajā klasē 2WD ROOKIE, piedaloties vairāk par 20 ekipāžām, pirmo vietu izcīnīja Aigars Odziņš/Jurģis Balodis (BMW), sešas sekundes lēnāki bija Kaspars Būris/Artis Galdiks (BMW), trešajā vietā – Atvars Saliņš/Mārtiņš Balodis (BMW 323ti).

Reinis Trūps/Ēriks Kursišs (Honda Civic Type-R) ar tikai 0.79 sekunžu pārsvaru guva uzvaru 2000 klasē. Otrie bija Renārs Lepiksons/Roberts Bēča (Renault Clio), trešie Gulbenes posmā Oskars Pugovičs/Tenis Ševčenko (Honda Civic Type-R).

Jānis Sloka/Jānis Beriņš (Citroën C2) bija ātrākie 1600 klasē, par piecām sekundēm pārspējot Dāvi Lekstuti/Gvido Ozoliņu (Citroen C2), bet trešie šajā vērtējumā Jānis Jansons/Agnis Bērziņš (Peugeot).

BUGGY klasē spraigā cīņā uzvaru guva Rinalds Ranka/Jānis Vējiņš (Can-Am Maverick X3), tikai par trim sekundēm pārspējot Artūra Začesta/Elvija Rozes (Can-Am Maverick X3) duetu. Rolands Puravs/Ingars Sakne (Can-Am Maverick X3 XRS) ierindojās trešajā vietā.

4WD klasē uzvaras laurus plūca Gatis Ābelītis/Indulis Sloka (Audi A4), no kuriem 12 sekundes atpalika Niks Kanders/Dita Elizabete Kandere (Audi 80 quattro). Trešo vietu ieguva Ingus Kazulis/Klāvs Zambergs (Audi A4) – no otrās pozīcijas viņi atpalika tikai 0.41 sekundi.

Leonīds Pugo/Jānis Rozentāls (Subaru Impreza) uzvarēja 4WD+ klasē, kamēr nepilnas trīs sekundes viņiem zaudēja Dāvis Leitis/Elizabete Leite (Subaru Impreza). Trešie bija Elmārs Aukšmuksts/Kaspars Bundzinieks (Subaru Impreza), kuri finišu sasniedza 25 sekundes aiz uzvarētājiem.

OPEN 4WD ieskaites pārliecinoši ātrākie braucēji bija Intars Rezakovs/Elvijs Zebuliņš (Subaru Impreza). Edgars Piļka/Igors Sidorovs (Mitsubishi Lancer Evo) viņiem zaudēja 26 sekundes, bet tikai par 0.08 sekundēm uzveica Maksima Kana/Maksima Juzikeviča (Mitsubishi Lancer Evo X) ekipāžu.

4WD ROOKIE klasē pirmo vietu sasniedza Jānis Lazdiņš/Vitālija Amelčenko (Subaru Impreza). Otrajā vietā ierindojās Roberts Lapiņš/Gatis Roze (Subaru Impreza), zaudējot 11 sekundes, trešie – Ernests Ozols/Emīls Ozols (Audi A4).

JUNIORU vērtējumā pirmajā vietā somu braucēji Matiass Nevalainens/Jarko Miettinens (Toyota Auris V1600).

Minirallijā “Gulbis” ERST Finance specbalvu – 20l kannu ar E98 benzīnu saņēma dāmu ekipāža no Gulbenes, Sendija Piļka/Agnese Patmalniece, jo mēs mīlam dāmas autosportā!

Sacensības organizēja Gulbenes Auto-moto sadarbībā ar Gulbenes novada pašvaldību un LAF SAK.

Miniralliju “Gulbis” atbalstīja: ERST Finance, “Sendija”, “Akvedukts”, “Grantiņi 1”, “Ķelmēni”, “Tālavas sidrs”, ZS “Aizpurieši”,  SIA “Kopa”, Radio TEV, “SKD”, “SLB”, “Ramirent”, informatīvo atbalstu nodrošināja “Dzirkstele” un 4rati.lv.

Informācija un foto: Dace Janova, minirallija “Gulbis 2023” preses sekretāre