Lai gan līdz minirallija “Latvija 2019” dalībnieku pieteikumu pieņemšanas termiņa beigām atlikušas divas nedēļas, jau šobrīd sarakstā atrodamas vairāk nekā 110 ekipāžas, kas liecina par šī sporta veida arvien lielāku popularitātes pieaugumu.

Minirallijs “Latvija” norisināsies 2. novembrī Rīgā, Biķernieku trases teritorijā. Kopumā braucējiem būs jāaizvada septiņi asfalta ātrumposmi, kuru kopgarums sastādīs 23,65 km. Šīs būs sezonas noslēguma sacīkstes, kurās tiks noskaidroti arī kopvērtējuma uzvarētāji.

Sacensību diena iesāksies jau plkst. 6:00 rītā – vispirms braucējiem būs jāveic administratīvā pārbaude, notiks maršrutu dokumentu izsniegšana un sacensību automašīnu tehniskā pārbaude, bet pēc tam dalībnieki iepazīsies ar trasi. Minirallija starts tiks dots plkst. 10:57, un paredzams, ka pirmā automašīna finišu sasniegs plkst. 16:30, savukārt apbalvošana gaidāma plkst. 19:35 Biķernieku trases birojā, S.Eizenšteina ielā 16. Servisa parks atradīsies S.Eizenšteina ielā 4.

Starp dalībniekiem, kuri pieteikušies startam minirallijā “Latvija”, atrodami arī vairāki “lielā” rallija zinātājiem pazīstami uzvārdi.

Ne tik bieži pēdējos gados uz starta izdodas redzēt Māri Neikšānu, bet šoreiz viņš pieteicis dalību un sēdīsies pie “Neiksans Rallysport” darbnīcā pašu izgatavotā “Ford Fiesta NRC” sacīkšu auto stūres, kamēr stenogrammu lasīs Anrijs Jesse.

Tāpat minirallijam pieteikušies “Sports Racing Technologies” komandas sportisti, brāļi Grjazini, kuri abi startēs ar “Škoda Fabia R5” mašīnām. Nikolajs Grjazins šogad smeļas pieredzi pasaules rallija čempionātā, kamēr Vasīlijs Grjazins pievērsies rallijkrosam, startējot pasaules čempionāta satelītklasē RX2, kur ir viens no līderiem.

Kopā ar savu meitu Zani Lielkāju uz starta kā stūrmanis stāsies iepriekš rallijā labi zināmais pilots Guntis Lielkājis – ekipāža ar “Mitsubishi EVO IX” cīnīsies “4WD Rookie” klasē. Tāpat startēs viens no savulaik ātrākajiem rallija pilotiem Matīss Mežaks, kurš kopā ar brāli Miķeli Mežaku rādīs savu varēšanu 2WD klasē ar “BMW 318”.

Sacensībām pieteikušās arī vairākas ārvalstu ekipāžas. Soms Risto Laine pilotēs “Historic” klases “Mercedes-Benz 190E”, bet vācietis Lazars Kans būs viens no favorītiem, jo startēs ar jaudīgo 4WD klases “Mitsubishi Lancer EVO IX”.

Jāatgādina, ka 2019. gada Latvijas kausa izcīņā minirallijā pēc aizvadītiem četriem posmiem savās klasēs vadībā ir Gatis Ābelītis/Lauris Cincis (1600), Ēriks Kursišs/Reinis Trūps (2000), Gvido Rozenblūms/Indulis Kalniņš (2WD), Raimonds Dūcis/Elvis Špehts (4WD), Kalvis Blūms/Didzis Blūms (kā stūrmanis braucis arī Ralfs Lipstoks, 4WD+), Ojārs Avotiņš/Dainis Politiko (2WD Rookie), Mārcis Kļaviņš/Reinis Kļaviņš (4WD Rookie) un poļu pilota Huberta Laskovska (Juniori) ekipāža.

Pieteikušos dalībnieku saraksts, kā arī pārējie minirallija “Latvija” dokumenti atrodami interneta vietnē www.minirallijs.lv .

Info: Dace Janova, minirallija “Latvija 2019” informatīvas komunikācijas vadītāja