Ar 114 dalībnieku ekipāžām uz starta un sešiem ātrumposmiem Liepājā un Dienvidkurzemes novadā aizvadīts piektais jubilejas minirallijs “Karosta 2021” – Latvijas kausa izcīņas minirallijā 4.posms.

Uzvaru sacensību kopvērtējumā izcīnīja Mārtiņš Ločmelis/Ralfs Lipstoks, kuri ar 4WD+ klases Subaru Impreza par piecām sekundēm apsteidza tuvāko sekotāju Kristapu Sarmu/ Sandi Druku Jaunzemi – 4WD Open ieskaites uzvarētājus. Pirmais trijnieks rezultātos sabrauca ļoti blīvi, jo tikai pussekundi lēnāks par Sarmu bija 4WD+ klases otrās vietas ieguvējus Kalvis Blūms/ Guntis Slaidiņš. Trešie 4WD+ klasē un ceturtie absolūti Jurģis Meisters/ Emīls Blūms.

4WD klasē uzvaru un 5.vietu absolūti izcīnīja Kristaps Dzīvitis/ Māris Egle Audi A4), aiz sevis atstājot Intu Jeršovu/Kitiju Jeršovu un Raimondu Dūci/ Elvi Špehtu. Speciāli minirallija debitantiem izveidotajā 4WD Rookie klasē ātrākais bija Raivis Balodis/ Ģirts Kārkliņš ar Subaru Impreza, tālākajās vietās ierindojoties Mārim Purvēnam/ Guntaram Muceniekam un Edvardam Bērzupam/ Dainim Kraujam. Šie dalībnieki noteikti nākamgad būtiski ietekmēs 4WD klases vietu izkārtojumu, jo debijas sezonā uzrādītie rezultāti ļautu stāties arī uz šīs klases pjedestāla.

Absolūti sesto labāko laiku uzrādīja viena no divām ar bagiju startējušajām ekipāžām – Rolands Puravs/ Ingars Sakne, Rinaldu Lanku/ Hariju Vējiņu atstājot otrajā vietā.

Ātrākais no vientilta piedziņas klašu braucējiem minirallijā “Karosta 2021” bija debitantu klasē startējošais Kristaps Laipnieks/ Kārlis Jansons, kurš uzrādīja atzīstamu rezultātu arī absolūtajā ieskaitē – 9.vieta. Otrs ātrākais vientilta piedziņas braucējs bija 2WD klases uzvarētājs Gvido Rozenblūms/Indulis Kalniņš, bet trešais – atkal 2WD Rookie klases debitanti Reinis Vilkaitis / Inga Barkāne. Zīmīgi, ka ātrākie “vientiltnieki” startēja tieši ar klasiskās piedziņas BMW automašīnām. 2WD klases otro un trešo vietu ieņēma Kristaps Lāms/ Jānis Melnis un Atis Gromovs / Kristers Blūms, bet 2WD Rookie trešo pozīciju – Kristaps Skuja / Artis Kļava.

Spraigas cīņas par pirmo vietu risinājās klasē 2000, kur pamīšus ātrākos laikus ātrumposmos izcīnīja te Kārlis Roziņš/Mārcis Dzenis, te Sandis Laukšteins/ Ingars Smaižis. Abas ekipāžas sacīkstē pamanījās nenopelnīt nevienu sodu par nogāztu roteri un ar divu sekunžu pārsvaru uzvaru izcīnīja Roziņš/Dzenis. Trešajā vietā ar Honda CRX braucošie Raivo Ozoliņš / Uldis Gailītis.

1600 klases ieskaitē dalībnieki brauca tik pat tīri, pirmajās divās vietās ierindojoties ekipāžām ar Honda Civic Andrim Neilandam / Edgaram Peterlevicam un Kasparam Tideram / Katrīnai Ievai Gabaliņai. Trešie – Kristaps Priedīte / Aivis Bērziņš ar Opel Corsa.

2WD open klasē uzvaru izcīnīja Miks Ķenavs ar Kristapu Skrodi, kuri līdzīgi kā junioru klases braucējs beļģis Thomas Martens / Marc Huysegems miniralliju izmantoja kā treniņu pirms svētdienas rallijsprinta “Vecpils 2021”. Komandu ieskaitē uzvaru izcīnīja “KNautosprint”, aiz sevis atstājot “Blast.lv Racing Team” un “www.buy-solutions.com” komandu.

Minirallijs “Karosta 2021” rīkoja Ātruma festivāla “Kurzeme” un Saldus rallija rīkotāju apvienotā komanda, sacensību norisi atbalsta Liepājas pilsēta un autonoma Sixt. Sacensību starts, finišs un apbalvošana tradicionāli notika vietā ar skaistāko skatu visā minirallija sezonā – pie Ziemeļu mola ar skatu uz jūru pie kafejnīcas “Rietumkrasts”.