Sestdien. 6.jūlijā Cēsu apkārtnē norisinājās minirallijs “Cēsis-Priekuļi”. Uz starta stājās sen neredzēti kupls dalībnieku skaits – 105 ekipāžas, kas sacentās 7 ātrumposmos, no kuriem noslēdzošais tika izveidots Cēsu pilsētā. Visu iepriekšējo nedēļu lijušais spēcīgais lietus bija izmērcējis ceļus un sacensības dalībniekiem izvērtās par īstu pārbaudījumu.

Klasē 2000 par uzvarētājiem kļuva Miks Ķenavs/Mārcis Ķenavs (VW Golf mk2), otro vietu ieņēma Ēriks Kursišs/Reinis Trūps (Opel Astra), bet trešie finišēja Ojārs Mednis/Agnis Bērziņš (Honda Civic).

Gatis Ābelītis/Lauris Cincis (Citroën Saxo) uzvarēja klasē 1600, kamēr pirmo trijnieku noslēdza Atis Līcis/Māris Rode (VAZ 21083) un Andris Neilands/Edgars Peterlevics (Honda Civic).

Starp 2WD ieskaites braucējiem ātrākie bija Gvido Rozenblūms/Indulis Kalniņš (BMW), otrajā vietā Genādijs Fedorenko/Didzis Leoskis (BMW), trešais – Artis Jēkabsons/Gatis Krūza (BMW).

Ar Kristera Cimdiņa/Renāra Šķendera (BMW 328) uzvaru cīņa noslēdzās 2WD OPEN klasē, kur otrajā vietā ierindojās Mārtiņš Kļava/Jānis Krūkliņš (BMW), kamēr trešo vietu ieņēma Arnis Alksnis/Gints Pētersons (Peugeot 208).

2WD Rookie klases ātrākie šajā posmā bija Ojārs Avotiņš/Dainis Politiko (BMW), Reinis Vilkaitis/Kristaps Dzīvītis (BMW 325i) un Rūdolfs Borhards/Toms Raudovs (BMW 323ti).

4WD klasē pie uzvaras tika Niks Kanders/Rūdis Rēderis (Audi 80 Quattro), pārspējot Raimondu Dūci/Elvi Špehtu (Audi A4) un Jāni Hānu/Agnesi Ginovsku (Audi A4).

Kalvis Blūms/Ralfs Lipstoks (Mitsubishi Lancer Evo) izcīnīja pirmo vietu 4WD+ vērtējumā, uzrādot labāko rezultātu arī sacensību absolūtajā ieskaitē. Aiz viņiem 4WD+ vērtējumā palika Gatis Bunclers/Raivis Aigars (Mitsubishi Lancer Evolution) un Rolands Kaucis/Gundars Berķis (Subaru Impreza).

4WD OPEN klasē ātrākās trīs ekipāžas bija Kristaps Sarma/Ervīns Zgirskis (Mitsubishi Evo), Mareks Švarcs-Švampāns/Armands Lūkins (Subaru Impreza) un Māris Egle/Edgars Leonovs (Audi 80 quattro).

Ar Mārča Kļaviņa/Reiņa Kļaviņa (Subaru Impreza) uzvaru sacensības finišēja 4WD ROOKIE klasē. Otrajā vietā Ralfs Levalds/Valters Veinbergs (Subaru Impreza), trešie – Andris Virskulis/Ingus Andruškevičs (Subaru Impreza). Junioru vērtējumā pirmā vieta poļu ekipāžai Huberts Laskovskis/Michals Kušnierzs (Peugeot 208 R2).

Sacensība bija sarežģīta visiem dalībniekiem, bet it īpaši tiem, kam šis bija pirmais minirallijs. Agate Krieviņa, kura minirallija sacensībās startē pirmo reizi, neslēpa gandarījumu par veiksmīgo finišu – viņai izdevās sacensības noslēgt astotajā vietā starp četrpadsmit 1600 klasē startējušajām ekipāžām. Agate atzīst, ka vislielākais satraukums bijis pirms pilsētas ātrumposma asfalta daļas, lai gan beigās esot gribējies, lai tieši šis dops ir vēl garāks, paticis arī ātrais Bērzkroga ātrumposms.

“Noteikti daudz palīdzēja tas, ka esmu piedalījusies “Vidzemes kausa” ziemas sacensībās, līdz ar to trasē jutos drošāk. Ātrumposmi nebija viegli, un sacensība bija ļoti interesanta”- tā Agate Krieviņa pēc sava pirmā minirallija.

Māris Millers, sacensību vadītāja vietnieks saka paldies visiem dalībniekiem, kas bija ieradušies Cēsīs. organizatoriem ir prieks arī par daudzajiem līdzjutējiem trases malā.

“Paldies, ka izturējāt grūto trases segumu! Viss izdevās kā plānots, lietainais laiks pārvērtās saulainā dienā un sacensības noslēdzās ar lielisku pilsētas ātrumposmu. Paldies Cēsu un Priekuļu pašvaldībām, kā arī visiem minirallija “Cēsis-Priekuļi” atbalstītājiem!”, saka M.Millers.

Visi minirallija “Cēsis-Priekuļi” rezultāti atrodami sacensību oficiālajā mājas lapā www.minirallijs.lv.