Ar aizraujošām un atsevišķās klasēs dramatiskām cīņām sestdien, 21. oktobrī, minirallijā “Latvija 2023” noslēdzās “ERST Finance” minirallija kausa sezona. Uzvaru absolūti un 4WD+ ieskaitē izcīnīja Edgars Freivalds / Gundars Kļaviņš (Mitsubishi Lancer Evo), kamēr otrajā vietā esošie Elmārs Aukšmuksts / Kaspars Bundzinieks (Subaru Impreza) varēja svinēt uzvaru sezonas kopvērtējumā. Sīvākā cīņa par titulu izvērtās 2WD klasē, kurā pirmo vietu gan posmā, gan arī beigās sezonas griezumā izcīnīja Ralfs Sirmacis / Armands Bite (BMW 3. sērija), finišā konkurentus Gvido Rozenblūmu / Induli Kalniņu (BMW 3. sērija) sākotnēji pārspējot vien par 5,59 sekundēm.

“ERST Finance” minirallija kausā šogad tika aizvadīti pieci posmi, kuros kopumā uz starta izgāja 192 ekipāžas. 2WD Rookie un 4WD Rookie klasēs, kurās startē debitanti vai sportisti ar maksimāli viena gada minirallija pieredzi, spēkus izmēģināja 68 ekipāžas, kas liecina par arvien lielu jaunu dalībnieku pieplūdumu. Pirms sezonas tika plaši diskutēts par jauno, obligāto prasību 4WD+ klases automašīnām uzstādīt drošības loku, tomēr sezonas griezumā uz starta izgāja 18 ekipāžas, kas ir vien par piecām mazāk nekā 2022. gadā. Līdz ar to sagaidāms, ka jau nākamgad šīs klases dalībnieku skaits varētu atgriezties iepriekšējā līmenī. 

Kā minēts ievadā, tad ātrākajā 4WD+ ieskaitē uzvaras laurus 2023. gada kopvērtējumā plūca Aukšmuksts / Bundzinieks, kas ar stabilu sniegumu – pieci pjedestāli piecos posmos – spēja pārliecinošā manierē izcīnīt titulu. Cīņa par atlikušajām medaļas pozīcijām bija ievērojami spraigāka, jo otro un ceturto vietu beigās šķīra tikai viens punkts. Ar trešo vietu noslēdzošajā posmā igauņu ekipāža Kristjan Hansson / Kalmer Kase (Subaru Impreza) nodrošināja sev otro vietu sezonā, kamēr bronzas medaļa sezonas griezumā Mārim Ertam / Matīsam Ertam (Subaru Impreza).

4WD klasē ar uzvarām sezonas atklāšanā un noslēgumā Kristaps Ābele / Helvijs Plaudis (Subaru Impreza) nodrošināja sev pirmo vietu kopvērtējumā. Viņu sīvākie konkurenti Ingus Kazulis / Klāvs Zambergs (Audi A4) pirmajos četros posmos bija finišējuši uz pjedestāla, tomēr piektā vieta minirallijā “Latvija 2023” liedza pacīnīties par titulu, sezonu noslēdzot otrajā vietā. Trešie kopvērtējumā šogad Gatis Ābelītis / Indulis Sloka (Audi A4).

2WD klasē visas sezonas garumā savstarpēji cīnījās un lielisku ātrumu demonstrēja līderu trijnieks Ralfs Sirmacis / Armands Bite (BMW 3. sērija), Gvido Rozenblūms / Indulis Kalniņš (BMW 3. sērija) un Ģirts Vītiņš / Daniels Jānis Justs (BMW 3. sērija). Ja neskaita Rozenblūma sodus pirmajā posmā un Vītiņa izstāšanos noslēdzošajā posmā, tad šis trijnieks būtu aizņēmis pirmās trīs vietas visos piecos sezonas posmos. Pirms noslēdzošajām sacensībām līderos bija izvirzījušies Sirmacis un Rozenblūms, kurus kopvērtējuma tabulā šķīra vien četri punkti. 

Līdz ar to bija skaidrs, ka titulu iegūs tas, kurš izcīnīs uzvaru. Visas dienas garumā abus titula pretendentus šķīra vien pāris sekundes, tomēr beigās finišā Sirmacis bija par 5,59 sekundēm ātrāks un attiecīgi izcīnīja uzvaru gan posmā, gan sezonā. Rozenblūms, kuram pēc finiša tika piešķirts vēl 10 sekunžu sods par izsistu roteri, attiecīgi sezonā otrais, bet trešais, neraugoties uz izstāšanos noslēdzošajā posmā, Vītiņš.

2000 ieskaitē izcilu sniegumu visas sezonas garumā demonstrēja Reinis Trūps / Ēriks Kursiss (Honda Civic), kuri izcīnīja četras uzvaras piecos posmos un pārliecinoši triumfēja arī kopvērtējumā. Otrajā vietā kopvērtējumā Edgars Poriņš / Oskars Virsis (VW Golf), bet trešie Oskars Pugovičs / Tenis Ševčenko (Honda Civic), kuri izlaida sezonas pirmās sacensības, bet visos atlikušajos posmos kāpa uz goda pjedestāla.

1600 klasē Kristaps Priedīte / Aivis Bērziņš (Opel Corsa) sezonu iesāka ar divām uzvarām, bet noslēdza ar piekto vietu, ar ko gan pietika, lai nosargātu iepriekšējos posmos iekrāto pārsvaru. Otrie kopvērtējumā Jānis Jansons / Agnis Bērziņš (Peugeot 206), savukārt trešā vieta šosezon Dāvim Lekstutim / Gvido Ozoliņam (Citroen C2).

Ar aizraujošām un ļoti līdzvērtīgām cīņām visas sezonas garumā priecēja BUGGY klases pārstāvji. Dodoties noslēdzošajā posmā, pirmās četras ekipāžas vienu no otras kopvērtējumā šķīra vien pieci punkti, līdz ar to visām četrām vēl  bija iespēja izcīnīt titulu. Pamatīgi nepaveicās Artūram Začestam / Elvijam Rozem (Can-Am Maverick X3), kuri tehniska defekta dēļ bija spiesti izstāties un tādēļ sezonu noslēdza ar ceturto vietu kopvērtējumā. Ar uzvaru posmā pirmo vietu kopvērtējumā izrāva Rolands Puravs / Ingars Sakne (Can-Am Maverick X3 XRS), otrie gan posmā, gan sezonas griezumā Rinalds Ranka / Jānis Vējiņš (Can-Am Maverick X3 XRS Turbo), bet trešie Roberts Veismanis / Pauls Gereišs (Can-Am Maverick X3 XRS Turbo).

4WD Rookie ieskaitē ar trīs uzvarām piecos posmos pārliecinoši pirmie kopvērtējumā Jānis Lazdiņš / Armands Jugans (Subaru Impreza), aiz sevis atstājot Ati Priedoliņu / Vili Akmeņkalnu (Audi A4), kuri gan noslēdzošajās sacensībās nestartēja. Sezonas noslēgumā nepiedalījās arī Āris Cēders / Guntars Sokolovskis (Subaru Impreza), kuriem gan pietika ar iepriekšējos posmos iekrātajiem punktiem, lai kopvērtējumā saglabātu bronzas medaļu. 2WD Rookie klasē ar divām uzvarām un divām trešajām vietām titulu izcīnīja Atvars Saliņš / Mārtiņš Balodis (BMW 3. sērija), otrie sezonā Inguss Andersons / Arturs Petrausks (BMW 3. sērija), bet trešajā vietā Mārcis Stūriška / Atis Grīnbergs (BMW 3. sērija).

OPEN 2WD klasē, kurā startē sporta automašīnas ar pilnajiem drošības karkasiem, ar uzvaru gan posmā, gan kopvērtējumā sezonu noslēdza Mārtiņš Dzenītis / Uldis Fjodorovs (Ford Fiesta), otrie sezonā Edgars Bērziņš / Kristaps Brīdaks (Ford Fiesta), savukārt trešie Edvards Bērzups / Dainis Krauja (Renault Clio). OPEN 4WD ieskaitē pirmie kopvērtējumā Māris Dunda / Marita Bajarune (Subaru Impreza), otrā vieta Kārlim Folkmanim / Gundaram Pečakam (Mitsubishi Lancer Evo), bet trešie Sandis Eislers / Ingus Eislers (Subaru Impreza). Komandu kopvērtējumā pirmais trijnieks sekojošs – Norddeck.com rallija komanda, VAKS Machinery un PMK Racing Team.

“ERST Finance” minirallija kausa 2023. gada sezona ir veiksmīgi noslēgusies un sportisti var nedaudz ievilkt elpu pēc tik spraigām un skaistām cīņām. LAF Standarta automobiļu ziemas sezona gan vairs nav aiz kalniem, tādēļ jau decembrī tiekamies ziemas kausos, kas, kā ierasts, norisināsies Rīgā, Kurzemē un Vidzemē. Tāpat arī autosprinta un minirallija šīs sezonas uzvarētāji tiksies lielajā sezonas apbalvošanā, kas šoreiz 11. novembrī atkal norisināsies VEF Kultūras pilī.

Ar pilnajiem “ERST Finance” minirallija 2023. gada sezonas rezultātiem var iepazīties https://minirallijs.lv/rezultati/.