1. Dodoties uz ātrumposmu:
• Vienmēr atceries – minirallijs ir dinamisks (un reizēm arī bīstams) sporta veids, kurā var notikt visneparedzamākie notikumi. Tāpēc vienmēr rūpējies par savu drošību, seko līdzi apkārt notiekošajam, un esi gatavs atbilstoši reaģēt.
• Ierodoties uz ātrumposmu, novieto savu auto tā, lai tas nenobloķē ceļu – pārliecinies, ka garām varēs pabraukt ne tikai motocikls, bet arī lielāks minivens vai Neatliekamās medicīniskās palīdzības automašīna.
• Pirms minirallija automašīnām trasē dodas arī drošības auto, kas pārbauda ātrumposma gatavību startam, tāpēc savu skatu vietu ieņem laicīgi! 30 minūtes pirms starta nestaigā pa ātrumposmu, bet, ja nākas to šķērsot, pārliecinies, ka trase ir brīva. Un atceries – ātrumposms nav skatpunkts, uz ceļa atrasties nav droši!
• Izvēloties savu skatu vietu ievēro drošības marķējumu – nekādā gadījumā to nepārvieto! Izvērtē, vai izvēlētā skatu vieta ir droša. Atceries – drošības lente nespēs apturēt automašīnu, ja tā nobrauks no ceļa!
• Izturies atbildīgi pret apkārtējo vidi, atceries, ka mežs, laukmala un vai cita Tava izvēlētā skatu vieta ir kāda cita īpašums. Izturies pret to cieņpilni un atstāj tādā pašā stāvoklī, kāda tā bija, kad ieradies.
2. Ātrumposma norises laikā:
• Minirallija laikā pievērs uzmanību drošības norādēm, tiesnešu un citu oficiālo personu teiktajam. Ieklausies un ievēro teikto – tas viss tiek darīts tikai un vienīgi rūpēs par drošu rallija norisi – kā skatītājiem, tā arī dalībniekiem. Atceries, ka neievērojot noteikumus, ātrumposma norise var kļūt bīstama, un tā norise var tikt atcelta.
• Ievēro trases marķējumu un nekādā gadījumā nestāvi vietā, kas atzīmēta “Bīstamā Zona”. Ātrumposmu sagatavošana ir laikietilpīgs un pārdomāts process, kurā piedalās arī profesionāli rallija piloti. Ieklausies autosportistu teiktajā un nekādā gadījumā nestāvi zonās, kuras par bīstamām atzinuši paši autosportisti.
• Tu drīksti uzņemt foto vai video, bet dari to droši. Atceries, lai uzņemtu dinamiskus kadrus, profesionāli fotogrāfi izmanto no attāluma vadāmas fotokameras. Apdomā, vai vienas bildes dēļ ir vērts riskēt.
• Ātrumposma norises laikā nezaudē modrību, nestāvi ar muguru pret minirallija trasi. Kļūdas pieļauj pat profesionālākie autosportisti, un tehnisks defekts automašīnai var notikt jebkurā brīdī. Seko līdzi trasē notiekošajam, jo minirallija ekipāžu auto var strauji mainīt braukšanas virzienu.
• Lai gan minirallija ekipāžas startē ar precīziem intervāliem, nepaļaujies uz to. Atkarībā no notikumiem trasē, šie intervāli var ieilgt, bet var notikt arī tieši pretēji – un rallija ekipāžas var pabraukt garām tieši viena aiz otras.
• Atceries, minirallija ekipāžas pārvietojas pa grunts ceļiem, un automašīnas uzmet gaisā ne tikai putekļus, bet arī akmeņus.
• Ja miniralliju apmeklē ar bērniem vai mājdzīvniekiem – Tev jāuzņemas par tiem atbildību, tāpēc nezaudē uzmanību, pieskati savējos, un vienmēr pārliecinies, ka tie nenoklīst un atrodas drošā vietā.
3. Ātrumposma noslēgums:
• Uzreiz pēc pēdējās minirallija ekipāžas starta ātrumposmā dodas arī automašīna ar bākugunīm un rūtota karoga uzlīmi – tā signalizē par ātrumposma noslēgšanos un atver trasi skatītājiem. Nepamet savu skatu vietu pirms šīs automašīnas pabraukšanas garām, jo jebkurā brīdī Tevi var pārsteigt kāda no minirallija ekipāžām, kas turpina piedalīties sacensībās. Un atceries, pēc ātrumposma noslēguma, pa to drīkst braukt tikai ātrumposma norises virzienā.
• Ejot prom no savas skatu vietas pārliecinies, ka aiz sevis neatstāj atkritumus. Esi īpaši uzmanīgs ar uguni – nekādā gadījumā neatstāj degošu vai gruzdošu ugunskuru, kā arī nemet zemē nenodzēstu izsmēķi.
• Visbeidzot, atceries ka minirallijs notiek pa slēgtiem ceļiem un trasē ir daudz tiesnešu. Arī šie daudzie drošības noteikumi ir apliecinājums, ka minirallijs var būt bīstams sporta veids. Tāpēc kristiski izvērtē savas auto vadīšanas prasmes un neatkārto minirallijā redzēto. Atceries, ka ceļu satiksmē Tu neesi viens, un vari apdraudēt ne tikai sevi, bet arī citus.